Biznes i gospadarka

Jak długo Polacy muszą pracować na świąteczne wydatki?

Przed świętami wydatków mamy naprawdę dużo – musimy kupić nie tylko prezenty, ale całą masę innych rzeczy. Jak długo zajmuje nam zarobienie pieniędzy na święta?

Ile wydajemy na święta?

Wydatki związane ze świętami Bożego Narodzenia ma każdy z nas, mimo że wszyscy wydają na świąteczne zakupy inną kwotę. Według przewidywań Providenta Polacy przeznaczą na święta średnio 719 zł. Każdy kupuje upominki, choinkę, ozdoby i dekoracje, a także jedzenie na świąteczną kolację. Dla wielu osób święta to czas wydatków i trudnego wiązania końca z końcem – choinka oznacza dla nich problemy finansowe, nie zaś prezenty.

Ile musimy pracować, aby zarobić na święta?

Personel Service zbadał, że statystyczny Polak musi przepracować prawie 5 dni, aby zarobić na święta. Warto dodać, że dla osób pracujących za minimalne wynagrodzenie byłoby to jednak 10 dni.

Z ww. analizy wynika też, że to w budownictwie można na święta zarobić najszybciej – w 4,3 dnia, potem w przemyśle, transporcie i logistyce. Najwięcej czasu wymagają pracownicy administracji oraz nauczyciele mianowani – ci drudzy około 7,5 dnia.

KKw, fot.blickpixel/Pixabay