Regeneracja powłok teflonowych w urządzeniach oraz akcesoriach używanych w gastronomii to sposób, by wydłużyć ich okres użytkowania. Patelnie, garnki czy woki, w których wymieniono powłokę, mogą dalej służyć w kuchni. Renowacja powłok to świetna alternatywa dla zakupu nowego wyposażenia kuchni. Omawiamy, na czym polega proces regeneracji powłok krok po kroku.
Garnki, woki, patelnie, gofrownice oraz inne sprzęty mające elementy teflonowe to podstawowe wyposażenie większości lokali gastronomicznych. Wymagają specjalnego traktowania, by jak najdłużej miały swoje cenne właściwości. Każda patelnia teflonowa ulega z czasem zużyciu – wtedy należy ja wyrzucić albo poddać regeneracji. Ten proces pozwoli wydłużyć okres jej użytkowania, co ma znaczenie w biznesie w branży gastro – pozwala wypracować oszczędności, a także wpisuje się w aktualne trendy ekologiczne.
Regeneracja powłok teflonowych – alternatywa dla zakupu nowego sprzętu
Proces regeneracji powłok można wykonać na sprzęcie oraz akcesoriach służących w gastronomii do obróżki produktów spożywczych – do smażenia, gotowania czy pieczenia. Są to patelnie, garnki, woki, gofrownice czy blachy do pieczenia. Firmą, która specjalizuje się w regeneracji nieprzywierających powłok non-stick, m.in. powłok Vitaflon, jest Nelvi Gastro.
Firma Nelvi jest polskim przedsiębiorstwem od lat specjalizującym się w nakładaniu powłok fluoropolimerowych. Oferta obejmuje usługi dedykowane branży HoReCa – więcej informacji można znaleźć na stronie https://nelvigastro.pl/oferta.
Poprzez nakładanie nowoczesnych powłok, które cechują się wysoką trwałością, „życie” sprzętów wydłuża się. Posłużą one w gastronomii znacznie dłużej, a ich wymiana na nowe produkty nie będzie konieczna. Powłoka Vitaflon gwarantuje przede wszystkim nieprzywieralność potraw do patelni czy woka, a także bardzo łatwą pielęgnację.
Na czym polega proces renowacji powłok?
Przede wszystkim sprzęt gastronomiczny musi być przed procesem renowacji starannie oczyszczony. Przygotowanie powierzchni patelni, garnka czy blach do pieczenia wymaga obróbki termicznej w temperaturze 430°C. Efektem jest staranne odtłuszczenie i usunięcie z powierzchni danego sprzętu wszelkich zabrudzeń. Mikropiaskowanie pozwoli usunąć zużytą powłokę. Następnie nakładana jest nowa powłoka – jako pierwszy podkład, a potem powłoki wierzchnie. Proces regeneracji powłok teflonowych w Nelvi Gastro jest zakończony kontrolą jakości – sprawdzana jest m.in. grubość powłoki.