nowoczesne biurka
Ciekawostki

Nowoczesne biurka

Biurko jest jednym z najważniejszych mebli w pokoju ucznia. Jest to miejsce do odrabiania lekcji, rozwijania zainteresowań czy korzystania z komputera. Na co zwrócić uwagę wybierając biurko dla ucznia?

Biurko, które rośnie wraz z dzieckiem

Dzieci szybko rosną, co rodzi konieczność kupowania nowych mebli. Jednak czy musi tak być? Niekoniecznie. Nowoczesne biurka zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach zarówno dzieci, jak i młodzieży. Jednym z najlepszych rozwiązań jest wybór regulowanego biurka, które rośnie wraz z dzieckiem. Zamiast wymieniać co roku mebel, można go w prosty sposób zmodyfikować. Na rynku dostępne są funkcjonalne biurka o regulowanej wysokości blatu. W celu zmiany jego kąta nachylenia i wysokości wykorzystuje się mechanizm zapadkowy oraz korbkę. Biurko z regulacją wysokości jest idealne dla uczniów w każdym wieku. Warto również zwrócić uwagę na kąt nachylenia blatu. Dzięki płynnej regulacji i możliwości ustawienia blatu pod odpowiednim kątem, dziecko nie nachyla się i odciąża odcinek szyjny kręgosłupa. Dotyczy to również krzesła, które powinno być regulowane, zarówno na wysokość, jak i głębokość siedziska.

nowoczesne biurko regulowane
Nowoczesne biurko regulowane

Nowoczesny design

Pojęcie nowoczesności nie odnosi się jedynie do wysokiej funkcjonalności i wygody. Młodzież zwraca szczególną uwagę na design mebli. Warto zdecydować się na ponadczasowe formy i kolory. Idealnym dopełnieniem każdej nowoczesnej aranżacji pokoju są białe meble oraz w kolorze sosny. Uniwersalne, jasne barwy są zawsze w modzie, nie przytłaczają i optycznie powiększają przestrzeń. Wrażenie lekkości uzyskamy również decydując się na biurko z zaokrąglonymi brzegami – wygląda bardzo estetycznie i designersko. Całość dopełnią dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak regał, półka czy komoda z szufladami. Dzięki temu uczeń będzie miał zapewnione komfortowe warunki do nauki i rozwijania pasji. Jeżeli miejsce w pokoju na to pozwala, warto zdecydować się na biurko z dużym blatem. Wówczas pomieści nie tylko zeszyty, książki, akcesoria szkolne, ale również komputer, drukarkę i inne sprzęty. Mogłoby się wydawać, że z uchylnego blatu będą zsuwać się przedmioty. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne, wysokiej jakości biurka dla dzieci posiadają na blacie specjalne osłonki, które zapobiegają zsuwaniu się akcesoriów. 

Tak naprawdę wybór idealnego biurka do nowoczesnego wnętrza nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy kierować się potrzebami ucznia, a te jak wiadomo szybko ulegają zmianom. Dlatego idealnym rozwiązaniem są regulowane biurka o ponadczasowej formie i wysokich walorach estetycznych. Jednym z producentów, który oferuje nowoczesne i minimalistyczne biurka jest FLEXA. Meble idealnie trafiają w potrzeby użytkowników, odznaczają się funkcjonalnością i minimalistycznym pięknem. Dzięki odpowiednio dopasowanym meblom, nie ma konieczności ich częstej wymiany, co zdecydowanie generuje duże oszczędności.