złoto
Biznes i gospadarka

5 najbogatszych Polaków

1. Michał Sołowow
Rozporządza majątkiem wynoszącym 10,8 mld zł. Pierwszy raz na liście 100 najbogatszych Polaków pojawił się w 1997 roku. Jest właścicielem spółek w takich branżach jak chemia, ceramika sanitarna, sklepy specjalistyczne, flota samochodowa. Swój pierwszy biznes stworzył w 1988 roku.
2. Zygmunt Solorz
Jego majątek wynosi 9,1 mld zł. W odróżnieniu od swojego poprzednika ma on tylko wykształcenie techniczne. Działa w różnych branżach, na przykład w branży telewizyjnej, bankowej czy telekomunikacyjnej.
3. Sebastian i Dominika Kulczyk
Każde z rodzeństwa dysponuje majątkiem 7,1 mld zł. Są współwłaścicielami Kulczyk Investments. Dominikę bardziej angażuje praca w fundacji Kulczyk Foundation wyznaczającej standardy etyczne prowadzenia biznesu. Jest ona także autorem i gospodarzem nagradzanych filmów dokumentalnych i liderem programu TVN „Efekt Domina”. Promuje także ideę nowoczesnego pomagania. Jej brat kontynuuje projekty zapoczątkowane przez ojca.
4. Piotr Szulczewski
Jego majątek wart jest 5,9 mld zł. Jest on twórcą aplikacji zakupowej Wish pozwalającej tworzyć listy wymarzonych produktów. 37 letni biznesmen najbardziej bada, jakich butów, ubrań czy książek szukamy w sieci, następnie przeszukuje całą sieć i reklamuje nam sklep, w którym kupimy wymarzony produkt. I to kupimy najtaniej. Pomysłowe, prawda?
5. Jerzy Starak
Posiada 5,8 mld zł. Rocznie sprzedaje leki za 2 mld zł, a jego firma jest jedną z 20 największych producentów leków generycznych na świecie.

Anna Kowalska, f:Stevebidmead / Pixabay