Dlaczego warto mieć smartwatcha
Biznes i gospadarka

Zalety smartwatchy – dlaczego warto je kupić?

Nowoczesny smartwatch to bardzo opłacalna inwestycja – jakie są kluczowe możliwości inteligentnego zegarka? Przyjrzyjmy się im bliżej.

Smartwatche – nie tylko wskazania godziny

Tradycyjne zegarki przede wszystkim podają godzinę, czasami również datę. Ma być praktyczny i elegancki albo designerski, gdyż dopełnia stylizacje. Dużą popularnością cieszą się jednak także innowacyjne smartwatche, które zdecydowanie przełamują ten trend – zapewniają podstawowe funkcje zegarka, ale też dużo więcej!

Inne funkcjonalności smartwatchy

Najlepsze smartwatche w dolinski.pl

GPS

Smartwatch przyda się m.in. w podróży – wybrane modele mają różne możliwości, jedne mogą wibrować, by powiadomić nas, czy powinniśmy skręcać w prawo, czy w lewo, drugie są wyposażone w nawigację GPS.

„Znajdź telefon”

Łatwo nie tylko zgubić się w terenie, ale też zgubić np. smartfon. Większość inteligentnych zegarków ma funkcję „Znajdź telefon”. Trzeba po prostu nacisnąć kilka przycisków na zegarku, by zlokalizować w kilka sekund urządzenie.

Informują o wiadomościach i połączeniach

Inteligentny zegarek na nadgarstku powiadomi m.in. o smsie czy telefonie, e-mailu albo aktywności na Facebooku, Instagramie czy WhatsAppie – nie trzeba wyjmować smartfona z torebki, plecaka czy kieszeni. Wystarczy włączyć opcję Bluetooth w telefonie, by urządzenia mogły się sparować.

Czasami sięgnięcie po telefon nie jest wygodne, a czasami wręcz stanowi faux pas, dlatego powiadomienia na telefon są dyskretne i pomocne w wielu sytuacjach. Dla wielu osób jest to funkcja „must have” podczas wyboru konkretnego urządzenia.

Monitorowanie aktywności

Smartwatche doskonale sprawdzą się też jako osobisty doradca fitnessu. Smart-zegarki są dobrymi „trenerami” dbającymi o naszą kondycję, większość z nich oferuje takie funkcje. Zwykle rozpoznają kilkanaście aktywności, dlatego są chętnie wybierane przez sportowców i osoby prowadzące aktywny styl życia.

Wiele modeli oferuje pożądaną funkcję monitorowania kroków i w ogóle kondycji, co pomaga w realizacji celów i poprawie osiągnięć. Zamiast w krokomierz, zainwestuj w inteligentny zegarek, który będzie liczył kroki i dystans, przypominał o aktywności, śledził postępy, wyświetli informacje o spalonych kaloriach, zmierzy tętno, będzie monitorował sen.

Odtwarzanie muzyki

Kolejna przydatna opcja to możliwość słuchania muzyki – nie musisz zabierać telefonu, by pobiegać przy ulubionych kawałkach, które działają motywująco. Możesz posłuchać muzyki lub zmienić utwór kliknięciami – ta funkcja przydaje się też na spacerze albo w podróży.