Biznes i gospadarka

Odkup odszkodowań – czy warto skorzystać z tej opcji?

Jeśli czujesz się pokrzywdzony przez swojego ubezpieczyciela, ale nie chcesz walczyć z nim na drodze sądowej, możesz zdecydować się na współpracę z firmą, którą interesuje odkup odszkodowań. Sprawdź, czy warto.

 Jak wynika ze statystyk, wiele odszkodowań w Polsce jest zaniżanych. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy i wydaje nam się, że uzyskana kwota jest właściwa. Jeśli zaś jest rażąco niska, udajemy się do sądu albo decydujemy się na sprzedaż firmie, która zawodowo odzyskuje tego typu należności już na własną rękę.

Dopłata do odszkodowania OC to coraz popularniejsza oferta na rynku.
Odkup odszkodowań staje się mianowicie coraz chętniej praktykowany. Chętniej niż do sądu korzystamy z pomocy właśnie takich firm zewnętrznych. Dopłata do odszkodowania OC, które zostało zaniżone, to kusząca opcja. Konsultacja zresztą nic nie kosztuje i nie zobowiązuje do współpracy.
Wybierając firmę oferującą skup odszkodowania OC, zwróć uwagę, czy firma sama ustala kwoty roszczeń oraz czy przejmuje sprawy sądowe. Najlepiej nie korzystać z pośredników, ale wybrać firmę samodzielnie zajmującą się całą sprawą i mającą wieloletnie doświadczenie – wtedy warto skorzystać z opcji, jaką jest odkup odszkodowań.

Dzięki temu nie tracimy czasu i nerwów, a także nie ponosimy dodatkowych kosztów, np. w sądzie. Odkup odszkodowań to świetne rozwiązania dla niemających czasu – od razu otrzymujesz pieniądze, a wszelkie formalności przejmuje firma starająca się odzyskać zaniżone odszkodowanie z OC.