Biznes i gospadarka

Kto nie korzysta z konta bankowego?

Konto bankowe to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Wielu z nas nie wyobraża sobie życia, nie mając konta. Są jednak tacy, którzy wolą trzymać gotówkę w domu – głównie to przedstawiciele starszego pokolenia.

Na rynku jest tak wiele kont bankowych, że każdy znajdzie odpowiednie dla siebie – zgodne ze swoimi możliwościami oraz oczekiwaniami. Dla wielu z nas kont bankowe wciąż jest abstrakcją. Są jednak osoby przechowujące pieniądze w puszce po kawie, słoiku lub szufladzie. Tymczasem trzymanie gotówki w domu nie jest dobrym pomysłem. W zasadzie to najgorszy sposób przechowywania pieniędzy.

Przede wszystkim cały czas tracą one na inflacji. Pamiętajmy jednak także o innych zagrożeniach – w przypadku włamania tracimy wszystko i jesteśmy bezradni. Zwykle to seniorzy decydują się na przechowywanie pieniędzy w domu, gdyż nie mają zaufania do instytucji bankowych, a tym bardziej do wirtualnego świata. Nie wyobrażają sobie wyjścia do banku, wypłat z bankomatu, posługiwania się kartą bankową itd.

Osoby starsze obawiają się, że stracą swoje pieniądze, zostaną oszukani, a właściciel banku wyjedzie za ich środki finansowe na daleką gorącą wyspę, pozostawiając ich bez grosza. Wolą trzymać pieniądze w domu, sądząc, że to bezpieczniejsze rozwiązanie. Warto im pomóc i razem z nimi wybrać się do banku, gdyż druga rzecz, której się boją, to narażenie się na śmieszność, że niewiele rozumieją z nowoczesnej bankowości.