flaga niemiec
Firma

Zakładanie i prowadzenie spółki GmbH w Niemczech

Założenie spółki w formie GmbH w Niemczech nie jest trudne. Ten skrót to odpowiednik naszej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jak zarejestrować taką działalność?

Spółka GmbH w niemieckim prawie handlowym funkcjonuje jako spółka kapitałowa i budzi zainteresowanie wśród przedsiębiorców z powodu korzystnych warunków w zakresie odpowiedzialności wspólników za jej zobowiązania. 

Co to oznacza w praktyce? Jej członkowie nie odpowiadają własnym majątkiem wobec wierzycieli. Jeśli spółka ma zaległe należności, wierzyciele nie mają prawa żądać od jej wspólników uregulowania długu. Mogą zwrócić się jedynie bezpośrednio do spółki. 

Dlaczego warto prowadzić spółkę GmbH w Niemczech?

Niemcy stanowią piątą potęgę gospodarczą na świecie, a w Europie zajmują pozycję lidera gospodarki rynkowej. Dochody na mieszkańca są wyższe niż w Polsce aż sześciokrotnie. Rynek słynie ze swojej stabilności i otwartości – m.in. dla polskich przedsiębiorców.

Korzyści z prowadzenia GmbH jest wiele – między innymi przedsiębiorca działający jako spółka niemiecka jest bardziej wiarygodny dla zachodnich partnerów biznesowych. Taka działalność pozwala też na korzystanie z atrakcyjnych dotacji, m.in. na rozwój działalności, ale też na przejrzysty i łatwy kontakt z innymi podmiotami z potencjalnymi partnerami biznesowymi, kontrahentami, bankami, instytucjami państwowymi i urzędami.

Zainteresowany założeniem spółki GmbH ? Skontaktuj się z kancelarią http://www.tomaszgaj.eu/

Rejestracja GmbH w Niemczech

Ten rodzaj spółki może założyć nawet jedna osoba mająca zdolność prawną i zdolność do czynności prawnych. Wymagany jest szereg dokumentów – w tym umowa spółki podpisana przez wszystkich wspólników i poświadczona notarialnie oraz kapitał zakładowy równy 25 000 euro. Umowę należy też zgłosić do Rejestru Handlowego. 

W razie chęci założenia i prowadzenia takiej spółki w Niemczech warto skorzystać z usług adwokata posiadającego uprawnienia do wykonywania zawodu zarówno w Polsce, jak i Niemczech. Wyjaśni przepisy i pomoże przedsiębiorcom zaistnieć na rynku niemieckim. 

Kar.