Informacje regionalne

Przemoc domowa – skorzystaj z pomocy adwokata

Sprawy trudne dla adwokata to m.in. te z zakresu prawa rodzinnego dotyczące przemocy domowej. Agresja jednego z małżonków to jeden z częstych powodów zakończenia małżeństwa rozwodem. Małżonek stosujący przemoc powinien ponieść konsekwencje – warto w takich sprawach skorzystać z pomocy prawnej.
Przemoc fizyczna i psychiczna
Przemoc psychiczna to m.in. groźby czy awantury, ale też wydzielanie pieniędzy, separowanie od rodziny czy celowy brak pracy. Ofiary zbyt często wycofują zarzuty lub wracają do sprawcy. Wsparcie adwokata jest w takich sprawach kluczowe, gdyż ważny jest sposób zaprezentowania racji i przytoczenia argumentów w sądzie, ale też odpowiednie przygotowanie pozwu o rozwód.

Przemoc w rodzinie to naruszenie prawa
Przemoc w rodzinie to poważne naruszenie prawa, które zwykle wiąże się ze znęcaniem się fizycznym i psychicznym nad członkiem lub członkami rodziny. Takie postępowanie wymaga interwencji sądu i podlega karze. Jednak takie problemy rodzinne często są ukrywane, a ofiary przez wiele lat znoszą upokorzenie, groźby, bicie i poniżanie. Często powodem jest wstyd, ale także strach.

Ofiary przemocy domowej powinny jednak zgłaszać się po pomoc do kancelarii prawnej. We Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, ale i w mniejszych miastach wybór adwokatów jest ogromny i można znaleźć specjalizującego się w prawie rodzinnym. Adwokat udzieli porady, ale też opracuje strategię działania i zajmie się jej wdrożeniem, aby przemoc ustała.

Foto: Alexas_Fotos / pixabay; Kar.kw.